Розподіл номенклатури по організаціям при друку гостьового рахунку (пречека) і чека
На підприємствах громадського харчування часто використовується наступний варіант: для торгівлі алкогольною продукцією використовується одна юридична особа, реалізація всього іншого здійснюється через фізичну особу-підприємця. Функціонал ПП «РестАрт» максимально адаптований під таке ведення обліку. У даній статті ми продемонструємо можливості, що дозволяють найбільш ефективно використовувати його механізми.
Розглянемо налаштування і параметри, застосування яких необхідно для розподілу номенклатури по організаціям при видачі гостьового рахунку і остаточного розрахунку в РестАрт.
При наявності зв'язки програм виду «бек - фронт», первісна прив'язка номенклатури до організацій проводиться в касовому вузлі на стороні бека. В якості бек-офісної програми в нашій статті виступає «Громадське харчування для України, ред. 2.0».
Для прив'язки номенклатури до певної організації, в програмі «Громадське харчування для України, ред. 2.0» відкриваємо Касові вузли в розділі Громадське харчування продажі і налаштовуємо в необхідному касовому вузлі кілька параметрів:
1. Багатофірмовість. Включення цього прапорця означає, що даний вузол буде працювати з декількома організаціями. При цьому стає доступною вкладка Доп. организації, на якій необхідно вказати список використовуваних організацій.
2. На вкладці Дані обмінів встановити параметру Режим поділу чеків значение По організаціям номенклатури. Це налаштування буде передано в РестАрт при обміні. Перевірити коректність завантаження в РестАрт даного параметра можна на вкладці Режим роботи Налаштувань касового вузла в РестАрт:Адміністратор :
3. Індивідуальний список видів меню і номенклатури. При цьому стає доступною закладка Види меню/Номенклатура, де і заповнюємо для продукції приналежність по організаціям.
Прив'язку в "Громадському харчуванні" можна вказувати як для групи, так і для окремого найменування продукції.
Підготовлені дані передаються до ПП "РестАрт" за допомогою обробки обміну «Обмін з віддаленими касами (фронтові рішення Рарус)».
Після проведення обміну, перевірити правильність прив'язки номенклатури до певної організації в РестАрт або вказати нові прив'язки можна в налаштуваннях групи або елемента довідника Номенклатура:
Програма РестАрт дозволяє побачити розподіл номенклатури і на етапі друку пречека. Для цього, у вже знайомих нам Налаштуваннях касового вузла, переходимо на вкладку Устаткування і включаємо групування пречека при друку:
А на вкладці Шаблони задаємо шаблон пречека, який дозволяє реалізувати наші цілі, адже програмний продукт РестАрт містить як набір різноманітних типових шаблонів, так і можливість створення призначеного для користувача варіанта. Для чого до поставки включена спеціальна утиліта TemplateEditor разом з документами, що описують її роботу.
При використанні типових шаблонів, для розподілу номенклатури по організаціям при друку пречека, знаходимо шаблон _OficPreChkUkr.xml. А, при використанні власного гостьового рахунку, для розподілу у відповідному розділі повинна бути додана секція OrgGroup, яка і відповідає за групування рядків пречека по організаціям товару.
Секція містить три параметри:
- - OrgName – власне назва організації товару;
- - OrgTotal – проміжні підсумки групи товарів;
- - ValuteName – найменування валюти.
Таким чином, розподіл чеків і гостьових рахунків в РестАрт кожен користувач легко може виконати самостійно, використовуючи матеріал даної статті.
Автор: Rarus.com.ua